Situācijas, kad uzņēmumam vai privātpersonai nepieciešamas nodokļu konsultācijas, var būt ļoti dažādas. Tie var būt gan pavisam nelieli un ikdienišķi jautājumi, gan arī specifiskas tēmas, kurās nepieciešama padziļināta izpēte pirms atbildes sniegšanas klientam. Corsax.lv eksperti ir gatavi dažādiem izaicinājumiem un dažāda līmeņa konsultāciju sniegšanai par visiem Latvijā maksājamajiem nodokļiem.

Iespējamās nodokļu tēmas

Situācijas, kad var būt nepieciešams nodokļu konsultanta padoms, var būt tiešām ļoti atšķirīgas. Reizēm padoms ir jau zināms un sniedzams vien pāris minūšu laikā, bet citkārt – var paiet pat vairākas dienas, lai atrisinātu kādu specifisku un sarežģītu tēmu. Kādi jautājumi visbiežāk tiek uzdoti nodokļu konsultācijās? Par nodokļu piemērošanas izvērtēšanu plānotiem vai jau veiktiem darījumiem, piemērotākā nodokļu režīma izvēli, nodokļiem pārrobežu darījumos. Reizēm nodokļu konsultantu darbs var palīdzēt iegūt sirdsmieru grāmatvedim vai uzņēmuma vadītājam, jo, piemēram, nodokļu konsultants var veikt nodokļu pārbaudi līdzīgi kā to darītu kontrolējošās iestādes. Eksperts no malas izvērtē un pārskata visus veiktos aprēķinus, sniedz savu atzinumu par to pareizību un atbilstību likumiem. Tāpat arī var gadīties, kad nodokļu piemērošanā atklājas strīdīgi jautājumi, kuriem nav vienkāršu risinājumu, uz kuriem atbilžu mūsu valsts likumdošanā nemaz nav. Mūsu eksperti sazināsies ar Valsts ieņēmumu dienestu, ja nepieciešams, arī Finanšu ministriju, lai saņemtu oficiālas atbildes. Un vēl kāds iespējamais scenārijs – ja uzņēmumā vai iestādē uz auditu ieradušies Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji, var nākties sagatavot paskaidrojumus, lai aizstāvētu savu pozīciju nodokļu piemērošanā. Arī šeit var saukt talkā Corsax.lv ekspertus.

Nodokļu optimizācija

Reizēm nodokļu plānošana var būt lielisks instruments, kā, gudri plānojot, ietaupīt resursus. Likumos ir virkne jēdzienu, izņēmumu un skaidrojumu, kas ne vienmēr pirmajā brīdī nāk prātā, tāpēc ir vērts izmantot nodokļu konsultācijas, lai paraudzītos uz situāciju it kā no malas, ieraudzītu jaunus risinājumus, kā, darot visu pareizi un ievērojot likumdošanas rāmjus, tomēr optimizētu izmaksas un strādātu saimnieciski izdevīgāk.

Lielākajā daļā uzņēmumu ikdienas nodokļu un citi finanšu aprēķini ir grāmatvežu pārziņā, taču ir vairāk nekā skaidrs, ka viens vai daži cilvēki nevar paveikt visu. Mūsdienu biznesa vidē nākas saskarties ar arvien jauna veida darījumiem un situācijām, tāpēc reizēm der pieaicināt Corsax.lv ekspertus, kas palīdzēs aprēķināt, izvēlēties vai vienkārši iegūt sirdsmieru.