Neskatoties uz to, ka saderināšanās un laulību gredzenu vēstījums ir līdzīgs, tie ir kā mīlestības apliecinājums un attiecību simbols, taču praktiski šie gredzeni ir atšķirīgi un arī izvēles principi ir dažādi. Tāpēc apkopojam būtiskākās katra šī gredzenu veida īpašības un ielūkojamies atšķirībās!

Par saderināšanās gredzeniem

Saderināšanās gredzenu vēsture ir jau no Senās Ēģiptes laikiem, kad šie gredzeni tika pasniegti kā mūžīgās mīlestības zīme, apļa formai simbolizējot nebeidzamību. Saderināšanās gredzens tradicionāli tiek vilkts labās rokas zeltnesī. Saderināšanās gredzens lielākoties tiek pasniegts, metoties uz ceļiem un izsakot bildinājumu.

Šis gredzens simbolizē apņemšanos un solījumu. Šo gredzenu dizains mēdz būt atšķirīgs, bet lielākoties tie ir ar dimantu vai dārgakmeni centrā. Saderināšanās gredzeni ir daudz ekstravagantāki un spožāki nekā laulību gredzeni.

Par laulību gredzeniem

Laulību gredzenu izvēlas un arī nēsā abi laulātie, ar tiem laulātie apmainās kāzu dienā. Ja saderināšanās gredzenu lielākoties izvēlas bildinājuma izteicējs viens, tad laulību gredzenu iegāde jau ir kopīgs darbiņš.

Visbiežāk laulību gredzeni ir kā klasiskas stīpiņas bez papildu elementiem, nereti tajos ir gravējumi – kāzu datums, partnera vārds vai tml. Lai gan lielākoties pāri izvēlas vienāda dizaina laulību gredzenus, gadījumā, ja tomēr par vienotu stilu vienoties ir grūti, droši var izvēlēties arī atšķirīgus, izvēloties vien kādu vienojošo elementu, piemēram, vienādu metālu vai gravējumu.

Laulību gredzenus pēc kāzām pāris lielākoties valkā ikdienā, tāpēc tie ir praktiski, askētiskāki un klasiskāki.

Cenas un valkāšana

Kuru gredzenu nēsāt – saderināšanās vai laulību? Līgavām nereti var rasties šāds jautājums. Lielākoties viņas izvēlas valkāt abus šos gredzenus vienā pirkstā. Līdz ar to arī gredzenu izvēles brīdī ir svarīgi, lai abi šie gredzeni būtu saskanīgi un saderētu. Tā kā lielākoties saderināšanās gredzens ir ar akcentiem un “spilgtāks”, bet laulību – askētiskāks, tad tie viens otru labi papildina.

Gan saderināšanās, gan laulību gredzenu cenas iespējamas ļoti plašā amplitūdā atkarībā no izvēlētā materiāla, dārgakmeņiem un citiem elementiem. Jo vienkāršāks gredzens, jo mazāk tas maksāts. Tradicionāli saderināšanās gredzens ir dārgāks par laulību gredzenu. Dažādus gredzenus ērti var aplūkot un arī iegādāties internetā, piemēram, https://gredzentins.lv/lv/  interneta veikalā, kur atrodams sortiments dažādām gaumēm.