Džeks Toranss rudens beigās dabūja ziemas uzrauga darbu vienā no prestižākām viesnīcām Amerikā – «Overlook». Viņš ar savu ģimeni – piecgadīgo dēlu Deniju un sievu Vendiju – pārvācās dzīvot uz viesnīcu un apkopēt to līdz maijam. Džeks ir bijušais alkoholiķis, kurš zaudēja skolotāja darbu par sava skolēna Džordža Hetfilda piekaušanu, par to, ka viņš pārdūra Džeka mašīnas riepas. Uzrauga darbs, kuru Džekam piedāvāja viņa labs draugs un viens no viesnīcas akcionāriem Als Šoklijs, ir Džeka pēdējā iespēja nopelnīt naudu, kā arī laiks visu pārdomāt un pabeigt savu lugu.

Denijs ir ļoti neparasts bērns. Viņš «mirdz» – var redzēt situācijas, kuras jau ir notikušas un kuras vēl notiks, kā arī prot lasīt citu cilvēku domas. Viņš redzēja, ka viesnīcā tuvākā laikā notiks kaut kas ļoti slikts, taču nezināja, kas tieši.

Ģimenei iebraucot viesnīcā, Denijs satikās ar pavāru Diku Holoranu, kurš pamanīja Denija «mirdzumu», jo viņam pašam piemīta tādas spējas. Diks stāstīja, ka viesnīca ir ļoti bīstama vieta. «Overlook» notika ļoti daudz briesmīgo notikumu, un visu ēku apdzīvo rēgi, kuri var nodarīt pāri «mirdzošiem» cilvēkiem. Pavārs lūdz Deniju, lai nelaimes gadījumā bērns telepātiski izsauktu viņu.

Toransu ģimene dzīvoja viesnīcā diezgan mierīgi līdz brīdim, kad sāka notikt paranormālās lietas – lifts, kas brauc pats uz augšu, uz leju; dzīvnieku formā topiārijs sāk it kā kustēties un uzbrukt virsu (to redzēja tikai Denijs); lapsenes, kuras parādās no tukšā pūžņa Denija istabā un iedzeļ viņam. Toransu ģimene veda Deniju pie ārsta tuvākajā pilsētiņā – Saidvinderā. Kaut arī fiziski ar Deniju viss bija labi, ārsts paziņoja Džekam un Vendijai par Denija telepātiskajām spējām.

Vienu dienu sēžot viesnīcas pagrabā un regulējot apkures katlu (tas bija Džeka galvenais pienākums – uzturēt katlu optimālā spiedienā, lai viesnīca neuzsprāgtu), Džeks atrada albumu ar izgriezumiem no avīzēm par viesnīcu «Overlook» un sāka to pētīt. Viņš uzzināja, ka viesnīca ilgu laiku piederēja miljardierim Horāsam Derventam un viņam tuviem cilvēkiem. Džeks noskaidroja, ka viesnīcā tika nogalināti daudzi cilvēki no kriminālās pasaules, kā arī paši viesnīcas īpašnieki bija korumpēti cilvēki.