Senie ēģiptieši ļoti novērtēja personīgo rotājumu, un rotaslietas nēsāja gan visu sociālo klašu vīrieši, gan sievietes. Senās Ēģiptes laikā radās daudzi galvenie rotaslietu veidi – kaklarotas, gredzeni, auskari, rokassprādzes, pat saderināšanās gredzeni. Juvelierizstrādājumos attēloja dažādus dievu un dieviešu tēlus, hieroglifiskos simbolus, putnus, dzīvniekus un kukaiņus. Rotaslietas ieņēma galveno vietu tērpa koptēla izteiksmīguma radīšanai, kontrastu principa uzsvēršanā, hierarhijas kārtu apzīmēšanā un nozīmīgo simbolisko atveidu atspoguļošanā.

Juvelierizstrādājumi Senajā Ēģiptē kalpoja vairākiem mērķiem, ne tikai kā acīmredzams rotājums. Tam bieži bija reliģiska nozīme, vai tas kalpoja kā aizsargājošs amulets, vai daļa no valdnieka vai augstākā ierēdņa regālijām. Kungu un dievu statuetes izgreznoja ar dārgiem dārgakmeņiem, un mirušie tika izvadīti uz pēcnāves dzīvi ornamentēti ar dārglietām, kas simbolizēja dzīvību. Rotaslietās ietvēra simbolus, kas sniegtu valkātājam, dzīvam vai mirušam aizsardzību un labklājību. Daudzas rotas bija kā amuletus, kas tika paredzēts, lai atvairītu ļauno aci un aizsargātu valkātāju no ļaunuma spēkiem.

Pektorālis ir rotaslieta Senajā Ēģiptē, liela un izstrādāta rotaslieta, ko nēsā uz krūtīm kā kaklarotu un arī kā piespraudi. . Pektorāļi bija iekārti ķēdēs un tie karājās pāri krūtīm. Veidoti no zelta un vara, un izdekorēti ar dažādiem simboliem ar iestrādātiem dārgakmeņiem un stiklu. Tos galvenokārt nēsāja bagātāki cilvēki un faraons. Tie tika nēsāti kā aizsargājoši amuleti, bieži vien dekorēti ar reliģiskām ainām. Šāda veida kaklarotas bieži tika atrastas Ēģiptiešu drupās un kapenēs.

Darba mērķis ir izpētīt Senās Ēģipte faraonu rotu- pektorāli, kādas vēl rotaslietas nēsāja valdnieki, kāda ir tā simboliskā funkcija, dizaina iezīmes, kā arī uzzināt kādi bija tā materiāli.