Lai kļūtu par zobārstu, nepieciešams jau skolā pievērst uzmanību šādiem mācību priekšmetiem: bioloģijai, botānikai, anatomijai, ķīmijai un fizikai. Dominējošās intereses: medicīna, ķīmija, bioloģija, tuvas – ģeoloģija, ģeogrāfija un pedagoģija.
Nepieciešamās intereses: interese par darbu ar cilvēkiem, līdzjūtība, komunikabilitāte, precizitāte, pacietība, augsta uzmanābas koncentrācija, izturība, atbildība, līdzsvarotība utt.

Raksts tapis sadarbībā ar Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecību.

Par zobārstu nevar strādāt cilvēki, kuri ir alerģiski, kuriem ir hroniskas infekciozās slimības utt. Lai strādātu par zobārstu, nepieciešama augstākā profesionālā izglītība.. Zobārsti ar augstāko izglītību var kārtot papildu eksāmenus sertifikāta iegūšanai, kas ļauj nodarboties ar privātpraksi. Zobārsta profesiju var apgūt Medicīnas akadēmijas Stomatoloģijas fakultātē. Iegūstamais grāds: zobārsta grāds. Iegūstamais diploms: zobārsta diploms. Prasības uzņemšanai: dokuments par vispārējo vidējo izglītību. Iestājeksāmeni: ķīmijā, bioloģijā, sacerējums latviešu valodā. Studiju ilgums 5 gadi (10 semestri).

Stomatoloģijas studiju programma

Studiju programma ietver 35% biomedicīnisko priekšmetu un medicīnas pamatdisciplīnu, 60% stomatoloģijas disciplīnu un 5% izvēles kursu. Pirmajos divos gados studenti apgūst biomedicīnisko zinātņu kursus – anatomiju, histoloģiju, embrioloģiju, ģenētiku, fizikālo ķīmiju, organisko un bioķīmiju, bioloģiju, fiziku, fizioloģiju, medicīnisko psiholoģiju un latīņu valodu.

Nākamajos trijos gados studenti paralēli stomatoloģijas disciplīnām apgūst medicīnas pamatpriekšmetus – iekšķīgās slimības, ķirurģiju, pediatriju u.c. Galvenā studiju laika daļa ir veltīta stomatoloģijas priekšmetiem – orālajai pataloģijai, stomatoloģijas pretklīniskajam kursam, odontoloģijas tehnikai, periodontoloģijai, ortodontijai, kardioloģijai u.c.