Get Adobe Flash player

Horvātijas jauniešu prakse Madonas novada uzņēmumos un Barkavas Profesionālajā vidusskolā - 2

Erasmus + KA01 projekta “The Mobility Bridge II” ietvaros laika posmā no 2016. gada 13. septembra līdz 28. septembrim pie mums viesojās pieci jaunieši – Veronika, Marta, Elena, Dajana, Filips – un viņu skolotāja Tanja no Prelog Horvātijā. Projekta mērķis – veicināt zināšanu un prasmju apguvi, kā arī attieksmju un vērtību veidošanos, lai motivētu jauniešus iegūt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un personības attīstībā.

Izglītības programmas “Viesnīcu pakalpojumi” audzēknis Filips mācību praksi izgāja kafejnīcās “Melnais Bullis” un “Karote”, izglītības programmas “Konditoreja” audzēknes Veronika un Marta kūku un citu konditorejas izstrādājumu tapšanas procesu apguva “Krūmiņa beķerejā”, bet izglītības programmas “Viesnīcu pakalpojumi” audzēknes Elena un Dajana strādāja gan “Krūmiņa beķerejā”, gan kafejnīcā “Stūrītis”.

21. septembrī projekta dalībnieki viesojās Barkavas Profesionālajā vidusskolā. Pēc direktores vietnieces mācību darbā Skaidrītes Zepas uzrunas un skolas apskates jaunieši kopā ar skolotāju Egitu Kārkliņu un V2 grupas audzēkņiem piedalījās praktiskajās mācībās telpas vides un ainavu dizainā. Kopdarba rezultātā tapa katra audzēkņa mīļākajās krāsās krāsotas papīra kļavu lapas un kļavu lapu rozes skolas rotāšanai rudens noskaņās. Pēcpusdienā ciemiņi kopā ar skolotāju Ināru Salenieci un EV2 grupas audzēkņiem piedalījās praktiskajās mācībās konditorejas izstrādājumu gatavošanā. Šoreiz tapa siera cepumi, rulete, ģimenes plātsmaize, speķa pīrādziņi un plaucētās mīklas gulbīši. Horvātijas jaunieši visus pārsteidza, pagatavojot divus viņu valstī populārus saldos ēdienus – zlevanku ar aveņu mērci un mazalicu. Tikšanās noslēdzās ar visu izstrādājumu degustāciju, sadzīviskām sarunām un atpūtu skolas tūrisma laboratorijā.

Trīs dienas, 17., 24. un 27. septembris, tika veltītas projekta dalībnieku iepazīstināšanai ar uzņēmumiem un ievērojamām vietām Madonas un Cēsu novados, Siguldā un Rīgā.

17. septembrī viesi kopā ar skolotāju Līgu Zaļmežu apskatīja Amatu māju Sarkaņos, kur jauniešiem tika dota iespēja pašiem piedalīties aušanas procesā. Savukārt karameļu ražotnē “Madonas karameles” projekta dalībnieki vēroja, kā top dažāda veida saldie našķi, kā tajos tiek iestrādāti skaisti zīmējumi, padarot karameles īpašas. Darbnīcā arī paši jaunieši varēja pagatavot konfektes ar banānu garšu un tās skaisti iesaiņot līdzņemšanai. Ekskursija turpinājās ar SPA viesnīcas “Mārcienas muiža” apskati un gardām pusdienām Kungu namā. Ekskursijas noslēgumā viesi apmeklēja bioloģiskās saimniecības “Aparēni” daiļdārzu un iepazinās ar dažādām putnu sugām, kā arī devās uz kazu fermu un siera ražotni “Līvi”.

24. septembrī projekta dalībnieki kopā ar skolotājām Lilitu Zukuli un Līgu Grēveli un Barkavas Profesionālās vidusskolas audzēkņiem Danielu (V3), Lindu (V2), Eviju (V2), Ervīnu (L3) un Mārci (L3) viesojās Piebalgas porcelāna fabrikā, kur jauniešiem bija iespēja ne tikai apskatīt porcelāna ražotni un ekspozīciju ar porcelāna izstrādājumiem, bet arī savām rokām izgatavot porcelāna kaķīšus – mazas piemiņas lietiņas sev. Ekskursija turpinājās ar Turaidas pils un Livonijas ordeņa pils apskati, kā arī amatnieku darbnīcas un Elmāra Gaigalnieka smilšu gleznu izstādes apmeklējumu. Viesiem bija iespēja vērot mākslinieka veidotu 3-dimensiju izrādes fragmentu, kur, izmantojot dažādus priekšmetus, tika radīti mainīgi mākslas darbi un ar spalvas palīdzību pat uzzīmēts audzēknes Lindas portrets. Ekskursija noslēdzās ar pastaigu pa 2007. gadā atklāto Spieķu parku. Uzņēmuši kopbildi, pozitīvu emociju un patīkama noguruma pārņemti, ceļotāji devās atpakaļ uz sporta un atpūtas bāzi “Smeceres sils”.

27. septembrī projekta dalībnieki devās uz Rīgu, kur iepazinās ar viesnīcas “Avalon” darba specifiku un kafejnīcā “Cadets de Gascogne” saņēma sertifikātus par dalību projektā.

Sakām lielu paldies uzņēmējām Ilvijai Ozoliņai, Antrai Gotlaufai, Sarmai Teilānei un Daigai Romulei, kafejnīcu “Melnais Bullis”, “Stūrītis” un “Karote”, kā arī “Krūmiņa beķerejas” kolektīviem par atsaucību un sirsnību.

skolotājas Rasma un Līga K.

Jēkabpils Agrobiznesa koledža

 

Office 365

 

stundu saraksts

programmas

PROJEKTI:


Pieaugušo izglītība

 

Jauniešu garantija

 
Reklāmkarogs
 

EUROPASS

 

EUROPASS mobilitate

MŪSU DRAUGI:


programmas

autoskola

SEKOJIET MUMS:


draugiem logo 160

twitter logo 160

youtube logo 160

facebook logo 160