Get Adobe Flash player

Nozīmīgām vēsturiskām personībām pa pēdām 2

2016. gada 23. aprīlī noslēdzās “Erasmus +” programmas KA02 projekta “SUPER!” aktivitātes “Nozīmīgām vēsturiskām personībām pa pēdām” dalībnieku otrā tikšanās, kurā piedalījās 10 skolotāji un 25 skolēni no Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Bulgārijas un Turcijas. Šī projekta mērķis ir popularizēt vācu valodu, tāpēc visas aktivitātes, kas no 17. līdz 23. aprīlim norisinājās Barkavas Profesionālajā vidusskolā, notika tieši šajā valodā.

Pirmdien katras dalībvalsts pārstāvji stāstīja par savu valsti un vēsturisko personību. Skolotāja L. Zukule viesus iepazīstināja ar informāciju par Latviju, Madonas novadu un Barkavu, skolotāja S. Zepa rādīja prezentāciju par mūsu novada vēsturisko personību pulkvedi Oskaru Kalpaku, bet Barkavas Profesionālās vidusskolas jaunieši Linda Juste (V1), Evija Poruka (V1), Alise Skurule (SPA1), Jānis Kipļuks (B3) un Dagnija Upeniece (V4) bija sagatavojuši īsu uzvedumu par O. Kalpaka dzimšanas dienu. Pēcpusdienā gan skolotāji, gan skolēni apmeklēja krievu valodas stundas pie skolotājas M. Opincānes, latviešu valodas stundas pie skolotājas V. Legčakovas-Šķēles un ķīmijas stundas pie skolotājas A. Počas.

Otrdien projekta dalībnieki viesojās Valsts robežsardzes koledžā Rēzeknē, kur iepazinās ar robežsargu darba specifiku un vēroja suņu apmācību paraugdemonstrējumus. Pēc tam visi devās uz Leļļu muzeju Preiļos, apskatīja Aglonas baziliku un Karaļkalnu. Pārģērbšanās prinčos un princesēs izraisīja īpašu sajūsmu, no šāda piedāvājuma nespēja atteikties pat skolotājas. Lielu iespaidu uz visiem atstāja arī Aglonas bazilika un Karaļkalns.

Trešdienas rīts sākās ar militārām aktivitātēm jaunsargu instruktora O. Kanča un L2 grupas audzēkņu vadībā. Neskatoties uz vēso laiku, starptautiskās komandas piedalījās dažādās disciplīnās: meta granātas un šautriņas, uz nestuvēm pārvietoja ievainoto, trijatā un divatā slēpoja ar koka slēpēm, sacentās smagumu nešanā un tūrisma šķēršļu joslas pārvarēšanā. Pēcpusdienā projekta dalībnieki apmeklēja O. Kalpaka dzimtās mājas “Liepsalas”, nolika ziedus pulkveža atdusas vietā Visagala kapos un devās ekskursijā uz Cesvaines pili.

Ceturtdien gan skolotāji, gan skolēni mācījās latviešu tautas deju un gāja rotaļās kopā ar S. Veipu, pēc tam, P. Jukšinskai spēlējot pavadījumu, dziedāja dziesmas vācu valodā. Pēcpusdienā projekta dalībnieki tika sadalīti četrās grupās. Pirmā grupa kopā ar skolotāju I. Salenieci gatavoja latviešu ēdienus, otrā grupa skolotāja R. Gruduļa vadībā veidoja rotas ar latvju zīmēm, trešā grupa kopā ar skolotāju A. Poču vārīja ziepes, savukārt ceturtā grupa skolotājas I. Kramerovskas un SPA1 grupas audzēkņu vadībā gatavoja ķermeņa skrubjus. Pēc tam viesi tika palutināti ar roku masāžu. Vislielāko uzmanību izpelnījās radošā darbnīca, kur visi interesenti varēja piedalīties ziepju tapšanas procesā, izvēloties sev tīkamas sastāvdaļas un smaržvielas.

Piektdien projekta dalībnieki devās uz Rīgu, kur apskatīja Kara muzeju, Latvijas Nacionālo operu, O. Kalpaka pieminekli un Sv. Pētera baznīcu. Viesošanās Latvijā noslēdzās ar pusdienām Lido.

Projekta ietvaros gan viesi, gan mūsu skolas audzēkņi varēja iepazīties ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošo izstādi “Brīvības cīņas Latvijā”.

Paldies Barkavas Profesionālās vidusskolas direktorei S. Smelterei, darbinieku kolektīvam un skolas audzēkņiem par viesu uzņemšanu, iesaistīšanos projektā un aktivitāšu atbalstīšanu; A. Inčai, I. Šminiņam un skolas ansamblim par skanīgo dziedāšanu. Īpašu paldies vēlos teikt mūsu skolas projektu koordinatorei A. Juškai un saviem palīgiem Ž. Bečai, I. Gerasimovai, I. Lauceniecei un A. Saprovskim.

FOTO

Līga K.

Jēkabpils Agrobiznesa koledža

 

Office 365

 

stundu saraksts

programmas

PROJEKTI:


Pieaugušo izglītība

 

Jauniešu garantija

 
Reklāmkarogs
 

EUROPASS

 

EUROPASS mobilitate

MŪSU DRAUGI:


programmas

autoskola

SEKOJIET MUMS:


draugiem logo 160

twitter logo 160

youtube logo 160

facebook logo 160